Micelárna voda – skvelý pomocník nielen na cestách

Cestovanie je super, no vie byť aj poriadne únavné. A ako dobre každému padne, keď sa po dni strávenom na všemožných cestách môže poumývať, osviežiť a oddýchnuť si. Hop, problém! Čo ak nie je v dosahu čistá tečúca voda? Musíte v takomto prípade na umývanie zabudnúť? Nie tak celkom! Ak budete mať po ruke prípravok zvaný micelárna voda, vaša pokožka dostane potrebnú hydratáciu kedykoľvek.

Micelárna voda je osvedčený kozmetický prostriedok, ktorý odborníci módneho priemyslu ale aj bežní užívatelia z radov verejnosti s úspechom používajú už desiatky rokov. Napriek tomu sa z času na čas objavia názory, že micelárna voda nie je nič iné ako obyčajná, avšak draho predávaná a masívne propagovaná voda z kohútika. Zloženie micelárnej vody a najmä jej účinky však nenechajú na pochybách nikoho, kto tento prípravok aspoň raz vyskúša.

micelarna voda

Dôležitým faktorom je veľkosť

Micelárna voda, jednoducho povedané, pozostáva z roztoku mäkkej vody a drobných, olejnatých čiastočiek zvaných micely. A práve vďaka týmto micelám sú micelárne vody tak populárne – dokážu totiž na seba viazať nečistoty či prebytočnú mastnotu z pleti bez toho, aby pokožku zanechávali vysušenú, podráždenú či zbavenú jej prirodzených podkožných tukových vrstiev. Podľa výsledkov istej dermatologickej štúdie je to aj vďaka veľkosti micel, ktorá im zabraňuje prenikať hlbšie do pokožky. Micelárna voda zároveň neobsahuje žiadne parfémy, alkohol ani iné dráždivé substancie, ktoré by narušovali prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky.

Univerzálne použitie

Zloženie a charakter micelárnej vody dovoľuje jej používanie ľuďmi s rôznymi typmi pleti. Nie je to vyložene kozmetika na suchú pokožku, no ak máte suchú a citlivú pleť, určite sa nemusíte použitia micelárnej vody obávať. Žiadne svrbenie ani napätá pokožka po použití tohto prípravku nehrozí, pretože micelárna voda neobsahuje nijaké vysušujúce látky. Hodí sa však aj pre ľudí s matnou pokožkou, aj keď nemusí úplne dokonale pôsobiť na veľmi mastnú pleť. Dokáže však pleť vyčistiť tak dokonale, že v podstate vytvorí priestor pre vyživujúce séra a krémy, ktoré bežne používate. S micelárnou vodou pleť zbavíte takých nečistôt, prebytočnej mastnoty či zvyškov make-upu, s ktorými si iné prípravky nedokážu poradiť.

Použitie micelárnej vody je veľmi variabilné

S micelárnou vodou vybavíte svoju rannú aj večernú hygienu, no využijete ju aj počas dňa. Ráno pomocou nej môžete svoju pleť osviežiť a hydratovať a počas dňa ju využijete hneď niekoľkokrát, napríklad na rýchle ovlaženie a umytie spotenej tváre (najmä ak nie je v dosahu čistá tečúca voda). A večer je na rade odstránenie prebytočných nečistôt a kozmetiky z tváre. Vodu stačí naniesť na vatový tampón a jemne ním prechádzať po tvári. Nič viac, nič menej – žiadne oplachovanie ani agresívne čistenie.

Leave a Reply