Chcete byť „fit v plavkách“? Poznáme 3 diétne prílohy, ktoré vám to zaručia

Zelenina a ovocie je základ. Čo tak mať zeleninu rovno ako prílohu a získať tak skvelú postavu? Všetko môže byť aj vo forme mrazenej zeleniny. Stačí nechať rozmraziť či spariť v horúcej vode.

Ak máte “pocit hladu”, nebojte sa zvýšiť denný limit počtu šálok kávy. Ako píšu na kávičkuj.sk, pri správnej príprave kávy je aj v domácich podmienkach možné dosiahnuť chuť kávy ako z kaviarne a bude pre telo zdravá a prospešná. Treba sa však držať rád a odporúčaní, ako správne vybrať kávovar.

Hrášok

Hrášok je praktická a lacná potravina, ktorú môžete mať stále zmrazenú doma. Je skvelý do šalátov alebo ako príloha k mäsu. Hrášok môžete tiež pomlieť a pridať k mnohým pomletím jedlám. Obsahuje draslík, fosfor, horčík, vápnik, železo a mnoho ďalšieho. Čo sa týka vitamínov, je skvelým zdrojom vitamínu C a B.

Karfiol a brokolica

Karfiol má jemnú chuť a tiež obsahuje minimum tukov a je ľahko stráviteľný. Ukrýva v sebe vitamín C, B a karotén. Je najlepší pre ľudí, ktorí chudnú ale len vtedy, keď sa správne pripraví.

Brokolica sa považuje za predchodcu karfiolu a je najzdravším druhom zeleniny. Ružice brokolice sú bohaté na chlorofyl. Počas chudnutia je najlepšie uvariť si brokolicovú polievku.

Špenát

Špenát je jednou z najvýživnejších potravín na svete a zároveň obsahuje najmenej kalórií. Jedna šálku chutnej listovej zeleniny obsahuje len 10 kalórií a získate ňou vitamín K a A, dávku mangánu a kyseliny listovej a 40% horčíka. Obsahuje vlákninu, vápnik a bielkoviny. Podporuje trávenie a vyprázdňovanie, umožňuje ľahšie chudnutie.

Ak nakupujete cez internet, určite poznáte rôzne kupóny či zľavové kódy. Na stránkach http://www.zlavove.sk/ a https://www.ikupony.sk/ tisíce zliav do overených a známych obchodov. Ušetrite pri kúpe plaviek či oblečenia na dovolenku, nového fotoaparátu či ďalšieho tovaru.

Leave a Reply